TÜKETİCİ MANİFESTOSU

Milas Bereketi, Muğla Bölgesinde yetişmeyen ve üretilmeyen hiçbir ürünü ürün listesine almayacaktır.

  Milas Bereketi hiçbir ürününü başka bir tedarikçiden temin edip müşterileri ile buluşturmayacaktır. 

Milas Bereketi, ürünlerini ya kendi atölyesinde üretecek, ya da Milas Bölgesindeki üreticilere kendi kontrolünde ürettirip atölyesinde kalite kontrolü yapılarak hijyenik ortamda paketleyip müşterisine ulaştıracaktır.

Milas Bereketi ya doğal döngüde yetişen ürünleri müşterisine sunacak ya da ata tohumlarından ürettiği ürünleri müşterileriyle buluşturacaktır. Asla hibrit ya da GDO’lu tohum kullanmamayı taahhüt eder.

Milas Bereketi ürünlerin üretim sürecinde kimyasal gübre ve ilaç kullanılmamaktadır. Hayvansal gübre ve biyolojik koruma yöntemleri kullanmayı taahhüt eder.

Milas Bereketi ısıl işlemlerde odun ateşi, kurutma yöntemlerinde fırınlama değil doğal güneşte kurutma yaparak ürünlerini hazırlamayı garanti eder.

Milas Bereketi, ürünlerin ambalajlama, kavanozlama aşamasında hiçbir katkı maddesi, koruyucu madde ve kimyasal kullanılmamaktadır.

Milas Bereketi tüm üretim aşamalarında gelenekten taşınmış yöresel ve kültürel mirasın ışığında el yapımı ve ev yapımı ilkesine bağlı kalmaktadır.

Milas Bereketi el emeği, göz nuru ürünlerini belli adet ve sınırlı sayıda üretecek, üretim adedi ve stoklarını müşterileri ile güncel olarak paylaşacaktır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR